Ďakujem, že ste mi držali palce!

38 Shares

Zdravím všetkých čitateľov!

Po dlhšom čase, kedy som neprispievala na blog, lebo som sa venovala príprave knihy a rozvoju firmy, by som sa vám opäť rada z môjej webstránky prihovárala. Dúfam, že sa máte dobre, kdekoľvek sa nachádzate. Ja som na Bali a možno to niekoho, kto ma dávnejšie sledoval prekvapí, že “čo sa tá Silvia zasekla na tropickom ostrove a už toľko necestuje”.

Pravda je taká, že ma cestovanie už asi pred troma rokmi unavilo. Nie, baviť ma neprestalo. Len som prestala vidieť zmysel v tom, že sa mám presúvať z krajiny do krajiny. Aj keď roky cestovania v Latinskej Amerike boli nádherné, na Bali som našla viac kľudu, produktívneho prostredia pre prácu, výborné vlny a najmä komunitu ľudí, teda priateľov, s ktorými sa nemusím lúčiť. To bolo na cestovaní to najťažšie.

Za ten čas, čo som nepísala články na blog, som však nazaháľala. Pracovala som na rozvoji content marketingového štúdia Studio Inbound a písala knihu, ktorá koncom októbra 2018 vyšla vo vydavateľstve Motýľ. Dostala meno Svet je moja kancelária a podtitul znie, Zo života digitálnej nomádky.

V knihe som opísala môj príbeh, ako som sa stávala digitálnou nomádkou. Od momentov, kedy som dala výpoveď vo veľkej firme, cez cestovanie, objavenie možnosti pracovať online, po spoznanie všelijakých výziev digitálneho nomádstva, lebo povedzme si úprimne… nič nie je ružové. Stále je to však krásne. Mať svoje malé podnikanie, ktoré dáva slobodu pracovať odkiaľ chcem, flexibilný pracovný čas a možnosť byť sama sebe šéfkou je super. Občas náročné, občas zábavné.

Túto knihu som napísala pre všetkých, ktorí nad digitálnym nomádstvom uvažujú, ale aj pre tých, ktorí ako nomádi či expati žijú. Ak niekomu pri jej či jeho ceste pomôže, budem veľmi rada. Pikoškou je, že kniha zaujíma aj rodičov nomádov 😉

Všetkým by som sa chcela poďakovať za to, že ste mi držali palce, podporili ma v písaní knihy Svet je moja kancelária a mnohí si ju už aj kúpili. Pre človeka, ktorý roky pracuje v službách, je prvý produkt a jeho zákazníci jedineční. Pravdou je, že som vôbec nevedela, čo mám od vydania knihy očakávať. Skúsenosti sú široké, o nich budem tiež určite komunikovať. Ešte raz ďakujem!!!

Zmena smeru blogu

Obsah tohto blogu sa bude tento rok meniť, lebo sa zmenil aj môj život. Stále budem písať postrehy z ciest, budú však orientované viac na podnikanie a marketing. Ešte kedysi, keď som mala prvý blog s názvom “Unboxing traveller”, som chcela rozvíjať myšlienku písania o inšpiratívnych ľuďoch a ich produktoch a službách. Rada by som vám predstavila ľudí, ktorých stretávam a ich zaujímavé projekty, biznisy či životný príbeh. Cez obsah, ktorý tvorím, chcem podporiť tých, ktorí majú podnikanie, alebo pracujú na voľnej nohe a potrebujú trošku inšpirácie či nových vedomostí z oblasti marketingu či podnikania.

Cestovať vo veľkom sa tento rok nechystám, budem na Bali a zúčastním sa niekoľkých surftripov po Indonézii… a ktovie, možno mi raz opäť do krídiel fúkne nejaký “monzún” a budem zase s batohom skákať z autobusu na autobus 🙂

Majte sa pekne, teším sa na vaše komenty či správy.

Aloha,

Silvia

Prečítajte si viac o knihe Svet je moja kancelária.

38 Shares

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *