Kniha “let my people go surfing” učí ako podnikať INAK

0 Shares

Pred Vianocami som objednala niekoľko kníh, ktoré som registrovala ako inšpiratívne pre podnikanie a freelancing. Počas lockdownu ich postupne konzumujem a rada vám o nich poviem viac.

Kniha “let my people go surfing” nie je o surfovaní. Je to detailný a autentický popis podnikania a jednotlivých filozofií značky @patagonia Napísal ju Yvon Chouinard, majiteľ Patagonie, vďaka čomu nám dáva priamy vstup do skúseností z budovania firmy od jej začiatku, až po dnešok. Patagonia je výrobca, distribútor a predajca športového oblečenia, ktoré sa zameriava na divokejšie športy (lezectvo, trekking, surfing alebo snowboarding).

O tejto značke a o knihe som sa dozvedela na Bali. Každý piatok v známom obchode organizovali premietania, počas ktorých sme pozerali environmentálne filmy. Viacero z nich bolo sponzorovaných Patagoniou.

Vízia spoločnosti je “We’re in business to save our home planet,” a práve v knihe sa dozviete, ako ju premietajú do reality firmy. Nielen do marketingu, ale najmä do kvality produktu, jeho vývoja, výroby, výberu dodávateľov a distribúcie. Na to je naviazaný prístup k financiám, ľudským zdrojom, manažmentu a environmentálnym témam.

Knihu hodnotím veľmi kladne, pretože je to perfektný zdroj informácií a hodnotných myšlienok. Pôvodne bola napísaná “len” ako manuál pre nových zamestnancov Patagonie, takže som rada, že sa o ňu podelili s verejnosťou. Inšpiruje a ukazuje, že veci sa dajú robiť inak.

KNIHU ODPORÚČAM PRE:

  • Majiteľov značiek produktov, nielen v segmente oblečenia
  • Marketérov, ktorí majú ambíciu budovať značky cez autentický príbeh
  • Študentov biznisu alebo marketingu

OTÁZKA: Máte tip na knihu podobného rangu? Z prostredia obchodu a marketingu? Napíšte ho prosím do komentárov. Ďakujem!

0 Shares

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *