„Cesta dlhá tisíc míľ začína jedným krokom.“ Lao Tzu

Nomádka. Narodila som sa v Snine, do škôlky som chodila v Žiline. Od základnej školy až po vysokú som vyrastala v Bratislave a v detstve som s rodičmi strávila tri dlhé letá v Španielsku. Počas univerzity som vďaka programu Work & Travel strávila dve neuveriteľné letá v New York City, ktoré mi zmenilo pohľad na život. Túžila som objavovať svet a robím tak dodnes.

Jednosmerná letenka. Po úspešnom skončení Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity som zbalila ruksak a kúpila jednosmernú letenku na ostrov Tenerife. Ostala som tam rok, pracovala ako čašníčka a asistentka v digitálnej televízii. Vďaka tomu, že som sa naučila plynule po španielsky som získala stáž v Dánsku. Po roku na severe som objavila vtedajšie mesto mojich snov – Kodaň, kde som tri roky pracovala ako marketing projektová manažérka pre Sennheiser.

Pauza v kariére. V lete 2012 som išla na ročnú „pauzu v kariére“, ktorá začala v mekke kreativity – v Berlíne. Tam som si založila prvý blog. Potom som sama precestovala takmer celú Južnú Ameriku a objavila čaro prírody. Po cestovateľskom roku som sa vrátila do kancelárie, ale už to nebolo to, čo som chcela pre svoj život. Túžila som v ceste pokračovať a učiť sa o svete viac. V januári 2014 som sa vzdala predstavy, že budem pracovať pre zamestnávateľa a vydala som sa svojou cestou.

Marketérka a blogerka. V súčastnosti sa živím sa online marketingom, marketingovým mentoringom a organizujem workshopy. Pracujem online a rada sa zdržiavam v tropických krajinách, kde môžem surfovať. Láska k oceánu dodala mojej bytosti nový element a životnému štýlu vyššiu kvalitu.

Svet je moja kancelária. Príbeh, ako som sa stávala digitálnou nomádkou, som opísala v mojej prvej knihe. Ako som cestovala po svete, budovala digitálne podnikanie, stretávala inšpiratívnych ľudí, surfovala. Čo som sa naučila a zažila. Kniha je ideálna pre všetkých, ktorí s nomádstvom začínajú, ale aj tým, ktorí ako nomádi už žijú.

Želám vám šťastné cesty, nielen vo svete, ale najmä v živote.

Silvia Púchovská

Môj príbeh na svojich vlnách & stránkach uverejnili aj tieto médiá

Magazin profit logo

 

Silvia Púchovská RTV

 

Silvia Puchovska EMMA