„Cesta dlhá tisíc míľ sa začína jedným krokom.“ Lao Tzu

Môj príbeh. Verím, že ak je za niečím láska, tak je to tá správna voľba. Láska ku človeku, láska k objavovaniu, ale aj láska ku kreatívnym projektom… Láska mi viac krát v živote zmenila smer a vďaka láske vzniká aj obsah stánok môjho webu. Dúfam, že vám bude prínosom, jedným krokom na tej vašej ceste. Vážim si, že sa o mne chcete dozvedieť viac, tu je môj príbeh…

Nomádsky život. Narodila som sa v Snine a do škôlky som chodila v Žiline. Od základnej školy až po vysokú som vyrastala v Bratislave a v detstve som s rodičmi strávila tri dlhé letá v Španielsku. Počas univerzity som vďaka programu Work & Travel strávila dve neuveriteľné letá v New York City, ktoré mi zmenilo pohľad na život. Túžila som objavovať svet a robím tak dodnes.

Jednosmerná letenka. Po úspešnom skončení Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity som si zbalila ruksak a kúpila som si jednosmernú letenku na ostrov Tenerife. Ostala som tam rok, pracovala som ako čašníčka a asistentka a naučila som sa po španielsky. Vďaka španielčine ma vybrali na stáž do Dánska. Po roku na dánskom severe som objavila vtedajšie mesto mojich snov – Kodaň, kde som tri roky pracovala ako marketing projektová manažérka pre Sennheiser (a šetrila som si na cesty).

Pauza v kariére. V lete 2012 som si spravila ročnú „pauzu v kariére“, ktorá sa začala v mekke kreativity – v Berlíne, kde som si založila prvý blog. Potom som sama precestovala takmer celú Južnú Ameriku a objavila som čaro prírody. Po cestovateľskom roku som sa vrátila do kancelárie, ale už to nebolo to, čo som chcela pre svoj život. Túžila som v ceste pokračovať a učiť sa o svete viac. V januári 2014 som sa vzdala predstavy, že budem pracovať pre zamestnávateľa a vydala som sa svojou cestou.

Freelancerka a blogerka. V súčastnosti pracujem na voľnej nohe a živím sa online marketingom, marketingovým mentoringom a organizujem workshopy. Som autorkou slovenského blogu silviapuchovska.com a anglického travel blogu the Unboxing Traveller. Pracujem online a zdržiavam sa najmä v tropických krajinách, kde môžem surfovať. Láska k oceánu dodala mojej bytosti nový element a životnému štýlu vyššiu kvalitu.

Svojou cestou. Táto webstránka je moja virtuálna výpoveď o tom, čo pri online práci, na cestách a pri surfovaní zažívam. Je to ale aj o tom, koho stretávam, a kto ma inšpiruje. Chcem moje vedomosti a skúsenosti odovzdať ďalej a podporiť tých, ktorí túžia žiť slobodnejšie a chcú skúsiť niečo vlastné, niečo dobrodružné a niečo kreatívne.

Želám vám šťastné cesty, nielen vo svete, ale najmä v živote.

Silvia Púchovská

Môj príbeh na svojich vlnách & stránkach uverejnili aj tieto médiá

Magazin profit logo

 

Silvia Púchovská RTV

 

Silvia Puchovska EMMA