Prečo využívať storytelling značky?

0 Shares

Pamätáte si nejakú rozprávku či dobrodružný príbeh z detstva? Princ bojoval o krásnu princeznú s drakom, ktorého porazil a nakoniec sa vzali. V tej rozprávke boli hlavné postavy, nejaký konflikt a pamätania hodný záver.

Práve tieto tri elementy sú základom dobrého storytellingu. A ten je mocným nositeľom misie a vízií vašej značky. Nástrojom, ktorý, ak je komunikovaný efektívne, odlíši a predá viac.

Prvé,  na čo sa našich klientov pri spolupráci pýtame je, prečo robia to, čo robia (inšpiroval nás Simon Sinek). Okrem toho, že častokrát je veľmi zaujímavé počuť ich životné príbehy, spoznanie dôvodov existencie ich podnikania nám otvára dvere do sveta ich firemného storytellingu.

Každý jeden, či už sólo-podnikateľ alebo nadnárodná firma, má dôvod prečo robí to, čo robí. Prečo sú v biznise. Prirodzene, podnikateľsky orientovaného človeka zaujíma zisk. Opakovať slová “chcem zarobiť” by bolo zrejme nudné, a preto je dôležité nájsť uhly príbehu, ktoré robia firmu či produkty jedinečnými.

Úprimné príbehy. Z duše.

Ak si predstavíme, že všetko na svete už existuje, môže to byť demotivujúce. Ak však pracujeme s hypotézou, že každý príbeh je jedinečný, pohľad na vec sa mení.

Buďte originálni, dokumentujte epizódy vašej značky.

Tak ako nasledujú, autenticky. Krok za krokom. S vašimi postavami, konfliktmi a závermi… Vaša cieľovka si vás obľúbi a šanca, že predáte viac, je vysoká.

Ak potrebujete pomôcť so storytellingom vašej značky, neváhajte nás kontaktovať.

0 Shares

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *