Svojou cestou: Od nápadu k realizácii

0 Shares

Aloha, priatelia!

Vítam vás na mojej webstránke, ktorej mottom je Svojou cestou. Sú to už štyri roky, čo som začala blogovať v angličtine, no až teraz som sa rozhodla robiť celú webstránku po slovensky. Za posledné štyri roky som prešla mnohými životnými zmenami, a aj preto by som chcela svoju „online prítomnosť“ posunúť ďalej. Rodný jazyk, je rodný jazyk a k slovenskému obsahu ste ma inšpirovali VY – moji čitatelia, takže vám hneď na úvod ďakujem.

Mnohí ma poznáte ako cestovateľskú (travel) blogerku, ktorá tvorí blog s anglickým názvom the Unboxing Traveller. Túto webstránku som spustila v novembri 2012, kedy som sa vydala na legendárnu cestu po Južnej Amerike. Pôvodne som si plánovala dopriať ročnú kariérnu pauzu. Po tejto pauze a následnom štvormesačnom pobyte v starej práci a v kancelárii v Kodani som vedela, že tadiaľ cesta nepovedie. Na začiatku som síce nevedela, ako to dopadne, vedela som však, že pred ničím neutekám a niekam určite smerujem.

Cestovanie bolo pre mňa nástrojom, vďaka ktorému som sa sama lepšie spoznala. Začala som kráčať svojou cestou. Teda, robiť to, čo ma baví, čo robiť viem a čo ma dokáže uživiť. Z práce v Kodani som odišla definitívne a od januára 2014 pracujem na voľnej nohe a blogujem.

Projekt Svojou Cestou vznikal na základe spolupráce s klientmi a účastníkmi mojich workshopov. Podporili ma v ďalšom smerovaní a motivovali zdieľať viac skúseností a vedomostí, a tak pomôcť tým, ktorí chcú pracovať online. Na blogu sa zameriam sa na tri témy, ktoré sú mi blízke: práca na diaľku, nomádstvo a surfovanie. Okrem toho vám predstavujem šikovných Slovákov a cudzincov, ktorých na cestách stretávam a ktorí sa venujú inšpiratívnemu poslaniu, povolaniu alebo podnikaniu: Rozhovory.

Záver: Poďakovanie

Westránku som naštartovala na jeseň 2016 Bratislave, keď som si kúpila doménu a WordPress tému. Cez portál jaspravim.sk som si najala šikovné dievčatá: grafičku a wordpresáčku Barbaru a korektorku Janku. Barbaru a Janku zatiaľ osobne nepoznáma, ale spolupráca s nimi bola bezproblémová a efektívna.

S videami mi pomohol Igor Sládeček, ktorého poznám z festivalu Cestou necestou a fotky z workshopov spravila Tatiana Jorvayová, ktorá mi ich ponúkla na výmenu za účasť na workshope.

Obsah webstránky a marketing som mala pod palcom ja, ale nič nerobím bez toho, aby som dostala konštruktívny feedback. Pomohli mi: Ivica Jusková/majiteľka dizajnového obchodu slávica, Nika Janečková/blogerka z blogu Into the reality, Balasz Szarka/grafický dizajnér a fotograf – szarka.me.

Rada by som sa všetkým poďakovala, lebo bez tímu šikovníkov ako ste vy, by som dosiahla úplne iný výsledok.

Aloha, priatelia – čitatelia! Budem sa tešiť z vašich reakcií, komentov, lajkov či sharov tejto webstránky.

S láskou,

Silvia


Silvia Púchovská – Autorka “Svojou Cestou” 

Som marketérka na voľne nohej, ktorá sa špecializuje na stratégiu, obsah a sociálne siete. Spolupracujem najmä s podnikateľkami a podnikateľmi, ktorí majú produkt (vlastný alebo v distribúcii) a potrebujú pomôcť s marketingovým plánom a s efektívnou online komunikáciou. Som veľkou fanúšičkou práce nezávislej na mieste, ktorá mi už po tretí rok dovoľuje odniesť si vlastnú mini kanceláriu niekam do trópov a aktívne surfovať. Momentálne žijem medzi Bratislavou a rajom surferov – Bali.

0 Shares

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *