O knihe

Môžem pracovať z laptopu, venovať sa profesii, ktorú mám rada a vedieť sa aj uživiť? Počas toho cestovať alebo sa niekde len tak „zaseknúť“ a žiť tam?

Túto otázku som si položila, keď som cestovala s ruksakom po Strednej Amerike. V tom období som už vedela, že sa nechcem vrátiť do tradičnej kancelárie, teda práce, ktorú som mala v dánskej Kodani. Zamestnanie to bolo v mnohom dobré, nevyhovoval mi však systém organizácie práce, neflexibilný pracovný čas a hodiny strávené v premávke. Vďaka technológiám a internetu sa otvorili možnosti práce na diaľku a ja som sa rozhodla, že z nášho nádherného sveta spravím moju kanceláriu. Stala som som digitálnou nomádkou, začala som svoje marketingové služby ponúkať klientom a popritom som o všetkom blogovala.

Podarilo sa mi to. Dnes žijem väčšinu roka na Bali, pretože som prepadla krásne oceánu a jeho magickým vlnám, na ktorých surfujem. Cesta k budovaniu práce na diaľku či k životu na cestách ľahká nie je, stojí však za to. Je to sloboda.

V knihe „Svet je moja kancelária“ opísujem môj príbeh, ako som sa stávala digtálnou nomádkou, začala pracovať ako freelancerka, počas toho ako som cestovala po Latinskej Amerike a neskôr žila na Bali. Verím, že každého, koho tento životný štýl zaujíma, potešia či posmelia pracovné, cestovateľské a aj osobné príbehy, ktoré som zažívala a veľa som sa z nich naučila. Do knihy som pridala aj praktické návody s tipmy, ako sa stať digitálnym nomádom a množstvo fotiek, ktoré dielu dodávajú špeciálnu atmosféru.

Začítajte sa do príbehu, ktorý vám zmení pohľad na život.

 

PRACOVNÉ PRÍBEHY

Čo môžem robiť online, aby som mohla byť nezávislá od miesta výkonu práce? V knihe vám prezradím, ako som premýšľala nad budovaním môjho malého online podnikania, ako som získala prvých klientov, ako som začala zarábať online, ale aj ako som o niektorých klientov prišla. Čo všetko som sa za tri roky práce na voľnej nohe naučila a ako som sa dostala ku stabilnému príjmu, ktorý mi dovoľuje žiť tak, ako chcem.

 

CESTOVATEĽSKÉ PRÍBEHY

Digitálne nomádstvo má v sebe veľa prvkov dobrodružstva. Či už je to samotná práca na diaľku, resp. online podnikanie, ktoré je samo o sebe vzrušujúce. Pridajte k tomu cestovanie a zistíte, že digitálne nomádstvo je životný štýl, ktorý je veľmi zaujímavý, určite však nie je pre všetkých. Dozveďte sa, v akých situáciách som sa ocitla v Latinskej Amerike, v Európe alebo na Bali a čo som sa z toho naučila.

 

13_tipov_realisticky_digitalne_nomadstvo

OSOBNÉ PRÍBEHY

Naučiť sa cestovať je podľa môjho názoru pomerne jednoduché. Nájsť si prácu na diaľku či rozbehnúť online biznis je každým dňom viac a viac dostupné, najmä pre ľudí, ktorí majú určité zručnosti a „drive“ spraviť sen skutočnosťou. Tretia dimenzia digitálneho nomádstva je psychologická. Asi to najťažšie na tom celom sú medziľudské vzťahy, pretože život na cestách jednoduchý nie je. Aj o tom som vám napísala v knihe.

Náhľad do knihy

 

Svet je moja kancelária Silvia Púchovská

Svet je moja kancelaria - ukazka 1

Svet je moja kancelária Návod

Knihu Svet Je Moja Kancelária môžete kúpiť na martinus.sk