Som divná digitálna nomádka, nerada pracujem z pláže

75 Shares

Sklamala som vás?

Je mi to ľúto.

Pokúsim sa vám to vysvetliť.

Práca priamo z pláže za to nestojí. V tropických krajinách (ktoré sú tak populárne pre zobrazovanie ľudí pri práci z plážových lehátok) je často až príliš horúco, slnečno, veterno, z lehátok sa pracuje nepohodlne a nepríjemný piesok sa dostane priamo do vašej techniky. Vôbec už nehovorím o vlhkosti alebo rozptyľujúcich ľuďoch, ktorí okolo vás budú pobehovať v bikinách či šortkách. Tým je to úplne jedno, že vy pracujete!

Ako som na tieto zistenia prišla?

Na základe vlastnej skúsenosti.

Kvôli práci z pláže sa mi poškodil drahý MacBook Air… bolo to hneď po tom, ako som sa “urvala” z typického kancelárskeho života a vytvárala som si nový život na pláži.

Nechápte ma zle. Život pri oceáne je super ?

Dovoľte mi ale, aby som vám poradila… nežite vo sne a nesústreďujte sa na prácu z pláže.

Nájdite si vhodný pracovný priestor, coworking, tichú kaviareň alebo aj vlastnú izbu a “makajte” na svojich projektoch. Buďte produktívni a ušetrite si techniku a svoj feed na Instagrame od hovadín. Budete mať viac času a peňazí na to, aby ste sa reálne vyjašili na skutočnej pláži… čokoľvek to pre vás znamená. A ak to znamená postovanie plážových kancelárií, beriem to, len som k tejto téme chcela vyjadriť svoj názor.

Na záver, ak sa túžite dobre zasmiať zadajte “working from the beach” do vášho Google image vyhľadávania a pozrite si obrázky, ktoré sa tam zobrazia.

digitálna nomádka

Z Bali,

Silvia

Nezmeškaj ani jeden článok z môjho blogu o digiálnom nomádstve, práci na diaľku či content marketingu. Registruj sa na odber ALOHA emailu priamo TU:


SILVIA PÚCHOVSKÁ – AUTORKA “SVOJOU CESTOU” 

Som marketérka na voľne nohej, špecializujem sa na integrovanú marketingovú stratégiu. Spolupracujem s podnikateľkami a podnikateľmi, ktorí potrebujú pomôcť s marketingovým plánom a s ich pravidelnou a efektívnou online komunikáciou na weboch, blogoch či sociálnych sieťach. Som veľkou fanúšičkou práce nezávislej na mieste, vo voľnom čase ma baví cestovanie a surfing. Momentálne žijem medzi Bratislavou a rajom surferov – Bali.

75 Shares

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *