Práca z domu (online marketing) – Zoznam portálov

Chcela by som viac pracovať z domu, vo svete online marketingu alebo ako virtuálna asistentka. Neviem však ako na to. Napadajú ti nejaké portály, kde hľadajú juniorov, ktorí sa chcú priučiť? Ďakujem, Zuzana

Jasne! Keď viem, rada poradím. Spísala som zoznám portálov, ktoré vnímam, že uvádzajú aj prácu na diaľku. Aj keď si myslím, že hľadať prácu virtuálnej asistentky alebo v oblasti online marketingu je lepšie cez osobný marketing/network. Prípadne osloviť agentúry, ktoré daný typ práce ponúkajú. Častokrát sa viete dohodnúť na home office, teda práci z domu.

Zoznam portálov na prácu z domu pre virtuálne asistentky a online marketérov 

https://pretlak.com Moderný job portál, ktorého cieľom je zhromaždiť tie najaktuálnejšie pracovné ponuky zo sveta marketingu, dizajnu, IT, startupov, e-commerce a z ďalších súvisiacich odvetví.

https://www.profesia.sk Najväčší pracovný portál

https://www.careerjet.sk Careerjet je internetový vyhľadávač voľných pracovných miest vyvinutý pre ľahšie a rýchlejšie vyhľadávanie práce na internete. 

https://navolnenoze.cz (CZ) Na volné noze je projekt s přímočarým posláním — podporovat a propagovat české nezávislé profesionály (freelancery, živnostníky, drobné podnikatele).

Osobná značka a profesionálne portfólio

Skúste sa na to pozrieť z inej strany. Nie tak, že vy hľadáte prácu, ale niekto hľadá, teda potrebuje vás. Vytvorte dopyt po vašich službách. Aj ako junior v danej oblasti môžete vytvoriť vlastný projekt, vzdelávať sa online a začať ponúkať služby.

Ako na to?

  1. Freelancing, mikro podnikanie: potrebujete nejakú formu podnikania pre daňové účely
  2. Osobná značka a ponuka služieb: potrebujete jasne prezentovať zručnosti a služby, teda čo a komu ponúkate
  3. Vaša online presence (one-page web s ponukou služieb, LinkedIn profil, Facebook alebo Instagram): potrebujete pravidelne komunikovať a pripomínať sa, že existujete
  4. Aktívne portfólio práce na webe či social media: potrebujete ukazovať výsledky, zručnosti alebo nápady vašej práce, aby ste zaujali potenciálnych klientov či zamestnávateľov
  5. Buďte kreatívni a verte si: zdieľajte informácie vo svojom online a offline networku. Ani neviete, ako rýchlo sa ponuka služieb rozšíri ďalej

Oslovte firmy, ktoré si vytipujete

Buďte proaktívni, to sa vždy vypláca. Spravte si prehľad marketingových agentúr, alebo agentúr pre virtuálne asistetnky. Prípadne zoznam inovatívnych tech firiem, ktoré potrebujú zákaznícky servis. Takéto spoločnosti častokrát hľadajú nové posily do tímu.

Výhodou začiatku práce pre agentúru je, že už majú zabehnuté procesy a tím podobne naladených ľudí. Rýchlejšie sa zabhenete do aktivít a naučíte to, čo by vám samým trvalo oveľa dlhšie.

Máte tip pre ostatných?

Napadá vás nejaký portál, ktorý by nemal chýbať na zozname? Alebo rada, ako začať ako virtuálna asistentka alebo online marketér/ka? Ozvite sa. 

Marketingový mentoring

Všetkým, ktorí majú záujem pracovať na budovaní osobnej značky a na vlastnej ponuke služieb ponúkam marketingový mentoring na mieru. Spôsoby spolupráce sú buď jednorazovo ako Konzultácia alebo v rámci balíčku Marketingový mentoring