Viktor Vincej: Affiliate marketing a 4 roky cestovania (Nomádi)

172 Shares

Viktor Vincej je affiliate marketér a vášnivý cestovateľ, ktorý pochádza z dedinky Kuzmice, okres Trebišov. Viktora som spoznala online, aj keď ani neviem ako 🙂 Osobne sme sa spoznali na Bali, kde sa Viktor ocitol už po niekoľký krát a na zoznámenie sme si dali nomádske pivo. Tento mladý muž mi hneď padol do oka, resp. do ucha, lebo jeho cestovateľské príbehy boli zaujímavé a vedel by aj hodiny rozprávať o online marketingu. Odvtedy jeho cesty sledujem a páči sa mi jeho nadšenie z medzinárodnej nomádskej komunity. Rada by som vám preto Viktorovu cestu a príbeh priblížila.

affiliate marketing
Futbal s kamošom vo Venice beach, Kalifornia

Affiliate marketing a iné projekty

Si online podnikateľ a živí ťa platforma WebCreate.me, teda konkrétne affiliate marketing. Ako si sa k tomu dostal?

Začnem obsahom stránky WebCreate.Me, ktorá je hlavne o WordPresse. V tejto oblasti som začal pracovať v Košiciach počas štúdia na vysokej škole. Pracoval som v maličkej, ale rastúcej firme, ktorá sa zaoberala rozvojom WordPressových šablón. Pracoval som ako “tech support” a neskôr som prešiel na pozíciu marketéra. Keď som po roku a pol dal výpoveď a vydal sa na freelancerskú cestu do USA (môj začiatok digitálneho nomádstva), dal som si od toho pauzu a venoval som sa hlavne web dizajnu a marketingu pre klientov. O pár mesiacov neskôr som popritom začal na vlastom webe (WebCreate.Me) písať o WordPresse, platených šablónách a články som pretláčal na lepšie pozície v Googli. To bol začiatok zarábania cez affiliate marketing.

Čo obnáša tvoj biznis? 

V podstate som blogger a píšem recenzie na online produkty (prémiové WordPressové šablóny) a taktiež iný obsah v rámci web dizajnu. Projekt sa posunul, obsah už nepíšem ja a z blogu sa stal magazín. Druhá najdôležitejšia časť môjho biznisu je SEO “optimalizácia pre online vyhľadávače”, napr. pre Google. Optimalizácia je komplexná forma marketingu, ktorá zahrňuje aj ďalšie formy online marketingu a rôzne taktiky, napríklad budovanie spätných linkov, obsahu alebo kľúčových slov.

affiliate marketing Viktor Vincej
Kancelária v Tarife

Ako by si aj pre laika vysvetlil, čo znamená affiliate marketing?

Z mojej pozície, teda z pozície affiliate marketéra, je affiliate marketing online prezentácia produktu, ktorý síce nie je môj, ale z jeho predajov dostávam podiel. Z pozície predajcu, je affiliate marketing forma predaja, keď mu nezávislí “partneri”, pomáhajú s predajom a on im dáva podiel z predaja.

Spomínaš si na začiatky podnikania? Čo bolo najťažšie a ako si to prekonával? 

V rámci affiliate marketingu a projektu WebCreate.Me to bolo práve SEO, kde som urobil veľmi veľa chýb, ktoré ma v priebehu pár dní dostali na nulový príjem. Riešil som to kvalitnejším vzdelavaním, ale najviac mi pomohol návrat k práci na plný úväzok, počas toho ako som žil v Sydney. Tam mi ukázali, ako sa robí SEO na úrovni!

viktor_vincej_travelling_lifestyle

Na akých iných projektoch momentálne pracuješ?  

Traveling Lifestyle je magazín o cestovaní, ktorého vačšina obsahu je o backpackingu, digitálnom nomádstve a prezentuje aj môj príbeh. Dajú sa tam nájsť tipy a triky, inšpiratívne články, niečo z môjho cestovania alebo zaujímavé rozhovory.

Sydney Happy Deals je start-up, ktorý som začal s kamarátom v Austrálii. Je to zľavový portál, ktorý sme rozbehli v Sydney pred 3 rokmi a mal dlhú pauzu. Zrel ako víno 🙂 Za tie 3 roky návštevnosť rástla bez toho, aby sme na portáli pracovali. Teraz pripravujeme aplikáciu, ktorá nahradí stránku a dúfame, že ju uvedieme koncom 2017.

O destinácii

Podľa čoho si vyberáš destinácie?

Chuť sa stále mení, ale obľubujem teplé a tropické destinácie, nové miesta z môjho “bucket listu” alebo miesta, kde môžem stretnúť digitálnych nomádov.

affiliate_marketer_viktor_vincej
Jedným z Viktorových miest z “bucket listu” bol Salar de Uyuni v Bolívii.

Akú najväčšiu výzvu si pri nomádskom pobyte zažil a ako si to vyriešil?

Nespomínam si na nič konkrétne. Celý tento životný štýl ako taký, je výzva! Nomádsky pobyt je u mňa prevažne o usadení sa na pár týždňov (mesiacov), kedy sa venujem práci, nájdem správnu rutinu a dokážem byť znovu produktívny. Práve tá produktivita je pre mňa stále najväčsia výzva.

Ja osobne sa viem vyplašiť z otázky: “Kedy a kde sa usadíš” Čo ty a odpovede na takéto otázky? 🙂

Usadím sa niekde v Španielsku alebo Portugalsku, zatiaľ sa mi najviac pozdáva Barcelona. Kedy? To netuším.. možno po 30ke.

O komunite/tvojich ľuďoch

Si veľkým fanúšikom populárneho podujatia NomadCruise. Môžeš nám ho priblížiť?

Nomad Cruise je plavba ľoďou cez Atlantik a Karibik, na ktorej je cca 150 podnikateľov, digitálnych nomádov. Je to aktívna dovolenka, počas ktorej môžete navštíviť kopec workshopov a prezentácií z rôznych oblastí. Možete si užiť Karibské pláže na ostrovoch, ALL INCLUSIVE na lodi, relax, párty a popri tom spoznať množstvo zaujímavých ľudí.

nomad cruise

V čom vidíš silu takýchto podujatí? 

Pre mňa osobne je to úžasná príležitosť spoznať komunitu aktívnych ľudí. Sú to všetko nomádi, o ktorých viem, že sú vždy niekde vo svete a sú pripravení na ďalšiu spoločnú “pracovnú dovolenku” 🙂 Posledný polrok som strávil hlavne s ľuďmi, ktorých som spoznal na Nomad Cruise.

Spomínaš si na tú najzaujímavejšiu osobu, ktorú si na cestách stretol?

Bolo ich veľa.. naposledy pred mesiacom. Stretol som bratranca Carlosa Santanu. Je to už starý pán, ktorý žije v Granade v Španielsku. Stál pred domom, teda skôr pred jaskyňou v starom centre a ja som mu pochválil Porsche. Poďakoval sa a po krátkom rozhovore nás pozval na návštevu a stručne nám vyrozprával životný príbeh. Precestoval celý svet, pracoval v Hollywoode s Carlosom, založil veľa neziskových organizácií a stal sa učiteľom meditácií v Indii. Je to úžasný človek a ja doteraz neviem, či to, že som ho stretol bol sen alebo realita. Fotka ale realitu potvrdzuje!

affiliate_marketer

Kto-čo ťa inšpiruje?

Momentálne čerpám veľa inšpirácie z video bloggerov – Casey Neistat, Jon Olson alebo aj slovenský Sajfa. Baví ma sledovať aktívnych a pozitívnych ľudí.

Tipy pre ostatných

Ako začať s online podnikaním?

Určite je dobré čítať knihy, sledovať blogy alebo úspešných online podnikateľov. Zaujímať sa aktívne o dianie na internete, a to čím sa ľudia dokážu uživiť. Mať prehľad ako fungujú sociálne siete, ako ľudia tvoria weby, čo je to bitcoin, ebooks, applikácie, atď. Keď máte pre niečo konkrétne vášeň, venujte sa tomu do hĺbky a získajte čo najväčší prehľad v danej oblasti. Nezačnite hneď s hocijakou hlúposťou. Vzdelávajte sa a zistite, kde je potenciál na úspech, čo dokážete zvládnuť a dotiahnuť do konca.

Aké sú tvoje top tri obľúbené online tooly?

Google sheets, Google docs & Trello. Keep it simple!

Máš nejaký digitalno-nomádsky hack?

WORK SMART, NOT HARD.

Viac o tebe/Budúcnosť

Aký je tvoj skrytý talent?

Dokážem si vysnívať svoju budúcnosť. Znie to “super futuristicky”, ale je to v podstate od známeho podnikateľa Walta Disneyho, ktorý povedal: “If you can dream it, you can do it”. Funguje to.

Na aké jedlo nikdy nezabudneš?

Fazuľový prívarok od mamky.

Aký je tvoj dream projekt?

Navštíviť všetky krajiny sveta, už mi chýba “len” 141 haha.

viktor_vincej_sri_lanka

Záver

Prečo robíš, to čo robíš?

Baví ma aktívny život a milujem slobodu! Mám len jednu šancu a keď jedného dňa príde ten posledný a bude sa mi pred očami premietať môj život, tak nechcem ľutovať to, čo som v živote chcel a neurobil, ale práve naopak.

Pre viac informácií…

Pozrite si Viktorove stránky:
– WordPress dizajn magazín: WebCreate.me
– Cestovateľský blog: https://www.travelinglifestyle.net
– Instagram : https://www.instagram.com/travelinglifestyle/
 Facebook: https://www.facebook.com/travelinglifestyle/

Viktorovi veľmi pekne ďakujem za rozhovor a prajem mu veľa úspechov na cestách, v práci a aj v láske.

Saludos,

Silvia


SILVIA PÚCHOVSKÁ – AUTORKA “SVOJOU CESTOU” 

Som marketérka na voľne nohej, ktorá sa špecializuje na stratégiu, obsah a sociálne siete. Spolupracujem najmä s podnikateľkami a podnikateľmi, ktorí majú produkt (vlastný alebo v distribúcii) a potrebujú pomôcť s marketingovým plánom a s efektívnou online komunikáciou. Som veľkou fanúšičkou práce nezávislej na mieste, ktorá mi už po tretí rok dovoľuje odniesť si vlastnú mini kanceláriu niekam do trópov a aktívne surfovať. Momentálne žijem medzi Bratislavou a rajom surferov – Bali.

172 Shares

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *