Ako sa udržať vo forme? (nielen pre surferov)

85 Shares

Táto doba ma naučila, že aj keď som na suchu, nemusím sa nutne opustiť. Uvedomujem si, že mi nič nebráni, aby som každý deň v Bratislave behala alebo jazdila na bicykli. Tieto športy sú u nás veľmi populárne a ja ich vykonávam, lebo sú tu vhodné podmienky… Čo mi však chýba je surfing a predstava, že nemám dátum presného návratu k oceánu je mizivá. Nepreháňam. Ak tieto riadky čítajú podobne cítiace oceánskej duše, vedia o čom hovorím. Ale…

Netreba zúfať! Surfovanie ma naučilo trpezlivosti a disciplíne, a preto sa nevzdávam. Posledné týždne som si uvedomila, že práve lekcie zo surfingu musím teraz aplikovať aj na bežný život na súši. A jedna z nich je, že cvičiť sa má pravidelne, nielen keď sú dobré vlny. 

Pre všetkých, ktorí chcú vedieť ako sa udržať vo forme som pripravila zoznam mojich obľúbených online cvičení, programov a live streamov. Je to kombinácia silových cvičení, jógy a meditácie. Keďže som žena, prirodzene inklinujem k ženským lektorom, pre mužov som však vybrala programy, ktoré obľubujú moji surf kamoši. Myslím, že hoci väčšina cvičení môže byť poziciovaná pre surferov, nájde sa v nich aj veľa záujemcov o iné športy. Surfing je komplexná záležitosť, po fyzickej a psychickej stránke, a teda obsahuje množstvo cvičení, ktoré vás pripravia na rozličné aktivity. Na záver nájdete tipy pre hodiny jógy.

THE SALTY CLUB

The Salty club vedie niekoľko sympatických dám z Kanady. Všetky sú nadšenkyne športu, a to najmä surfingu a jógy. Okrem online cvičení, receptov a spájania ženskej surf komunity cez webstránku The Salty Club. pravidelne organizujú surf pobyty pod značkou The Salty Souls. Ich aktivity s nadšením sledujem už niekoľko rokov a páči sa mi, že projekt nie je založený len na jednej osobe, ale že sa jedná o celú skupinu ľudí. 

Po rokoch organizovania surfových retreatov a výletov dievčatá nadobudli skúsenosti a rozhodli sa svoje znalosti pretransformovať do online komunity. Chceli tak svoj surf tréning, jógu a meditáciu či zdravé recepty ponúknuť ženám z celého sveta, a to 365 dní v roku.

Veľmi fandím ľuďom, ktorí vedia vytvoriť kvalitný online program a rada si za neho zaplatím. Samozrejme musí pre mňa mať hodnotu. Za online členstvo v The Salty Club platím 9 EUR mesačne, a za to mám prístup k videám, vďaka ktorým cvičím a chystám sa podľa ich receptov variť. Platené členstvo je možné kedykoľvek zrušiť a je dostupné na desktopovej, ako aj mobilnej verzii. Vyskúšať môžete 7 dňový trial a uvidíte, či sa vám bude program páčiť https://thesalty.club/how-it-works/

SURF STRENGTH COACH

Austrálčan Cris Mills je profesionálny kouč surfových atlétov. So svojím tímom už roky pomáha surferom udržať formu a zlepšovať výkon. Myslím, že jeho program je vhodný nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Špeciálne som túto otázku adresovala na jeho kolegu Mariana, ktorý je môj dobrý priateľ. Mariano sa vyjadril, že program je medzi ženami veľmi obľúbený, aj keď jeho marketing je zameraný viac na mužov. 

Osobne si myslím, že za najväčšiu pozornosť stojí Surf athlete training, v ktorom Cris pripravil veľmi  účinný tréning. V dĺžke dvanástich týždňov nasledujete videá z programu, ktorý je rozdelený do troch fáz. Každá fáza aj týždeň je zameraný na niečo iné a vďaka veľmi názorným a jednoduchým videám porozumiete, ako správne cvičiť aj bez dozoru profesionálneho trénera. Platba je jednorazová, a to v momentálnej akciovej cene 99 USD. Viac informácií nájdete na stránke Surf Strength Coach.

MOVEU

Pre mňa jednoznačne najvtipnejší Instagram profil o cvičení. Chalani z Moveu vám veľmi názorne vysvetlia, ako robiť jednotlivé cviky tak, aby ste z nich mali úžitok a nezranili sa. Fascinujú ma umelé svalové hmoty, ktoré pri ukážkach používajú, a tak môžem vidieť, ako sa telo pod kožou hýbe. Pozrite sa sami @moveu

Ich program nepoznám, ale predpokladám, že bude kvalitný, keďže ich komunita je naozaj obrovská. Na Instagrame majú viac ako milión followerov. Momentálne ponúkajú 2 týždňový fitness program zdarma, ktorý je venovaným všetkým, ktorí sú doma… https://fys.moveu.com/courses/homehealth Cena ich štandardného THE MOVEU PROGRAM je odvodená od dĺžky zápisu a pohybuje sa od 299 – 699 USD.

TRÉNERKA GABRIELA MACKANIČOVÁ

Gabiku @sexykecky poznám osobne z Bali. Vlastne sa poznáme vďaka jej sestre Lenke, ktorá o mne Gabike kedysi povedala. Poznáme sa teda cez môj blog, čo ma špeciálne teší, lebo som vždy rada, keď stretnem šikovných a kreatívnych ľudí, s ktorými si rozumiem nielen ľudsky ale aj po stránke životného štýlu.

Sledovanie Gabikiných Insta stories ma nabíja energiou, lebo často potrebujem niekoho, kto by ma nakopol do cvičenia. Je ľahšie sedieť celý deň pred laptopom a pracovať, ako sa pohnúť tri metre do obývačky a začať tam cvičiť. Keď však sledujem Gaby a jej tím, ako makajú na Bali, hoci sú v karanténe, aj ja mám chuť sa zapojiť.

Gabika@sexykecky vám s radosťou pripraví online tréning. Okrem toho usilovne pracuje na online programe The Ultimate Surf-Fit, ktorý vám ponúkne dennú dávku tipov na cviky, ako navýšiť energiu a zároveň surf techniku. Okrem toho má táto šikovná mladá dáma v pláne otvoriť športové centrum s názvom Bali Sports Center. Rešpekt! Veľmi držím palce a keď bude Gabikin online program dostupný, poviem vám o ňom viac. A už sa neviem dočkať, ako si osobne v Bali Sports Center zacvičím.

YOGA HOUSE BRATISLAVA

Do Yoga house na Panenskej chodím rada, keď sa nachádzam v Bratislave. Preto ma potešila ich flexibilita, a to že dokázali hodiny presunúť do online priestoru. Rozvrh hodín a podmienky platby si môžete pozrieť priamo na ich webstránke (cena za jedno cvičenie je 3 EUR). Ak si chcete pri jóge aj trochu zamakať (snáď mi tento výraz všetci jogis odpustia :), odporúčam “navštíviť” hodiny s názvom Body forming, ktoré vedie Lenka Žabková. Ideálne aj pre surferov. Ďalšia obľúbená lektorka je Katka Paľová, ktorá vedie hodinu s názvom Zdravý chrbát. Navštívila som ju síce len raz, lebo potom sme sa už museli izolovať, ale dodnes si pamätám ten príjemný pocit z meditácie Yoga nidra, ktorý prebieha na záver hodiny.

Dúfam, že vás tento zoznam potešil a dozvedeli ste sa ako sa udržať vo forme. Prajem príjemné cvičenie a vedzte, že sme v tom spolu. Aj ja cvičím v obývačke, ktorá je vlastne aj kuchyňa a v podstate aj pracovňa 🙂 Držím palce a ak máte tipy na kvalitný online fitness alebo jóga program, uveďte ho prosím do komentov.

Ostávajte v bezpečí a zdraví,

Silvia

 

85 Shares

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *